Piloti që “hapi rrugën” për titullin e Verstappen merr kërcënime për jetën

Sporte të tjera 21 Dhjetor 2021 21:04

Piloti i Williams, Nicola Latifi, ka zbuluar se ka marrë mesazhe fyese dhe kërcënime për jetën e tij pas Grand Prix në Abu Dhabi, ku aksidenti i tij i dha Ferstappen-it një shans për të fituar titullin e Formula 1 nga Hamilton.

Nicola Latifi ishte një nga protagonistët e garës së fundit të Formula 1 në vitin 2021, marrë nga Protothema.

Vetëm pesë xhiro para përfundimit të Grand Prix, kanadezi gaboi në pjesën e fundit të Yas Marina dhe çmontoi makinën e tij mbi barriera.

-->