Piloti zviceran pëson aksident të rëndë në Moto3

Motosport 29 Maj 2021 16:25

Piloti zviceran i MotoGp, Jason Dupasquier ka pësuar një aksident të rëndë në Mugello të Italisë, transmeton Insporti.com

Pas aksidentit zvicerani menjëherë u dërgua në spital me helikopter në Firenze.

Pilotët e tjerë që u përfshinë në aksident, Ayumi Sasaki dhe Jeremy Alcoba janë jashtë rrezikut për jetë.

Shihni videon:

-->