Piloti zviceran pëson aksident të rëndë në Moto3

Piloti zviceran i MotoGp, Jason Dupasquier ka pësuar një aksident të rëndë në Mugello të Italisë, transmeton Insporti.com Pas aksidentit zvicerani menjëherë u dërgua në spital me helikopter në Firenze. Pilotët e tjerë që u përfshinë në aksident, Ayumi Sasaki dhe Jeremy Alcoba janë jashtë rrezikut për jetë. Shihni videon: