Pique jashtë sfidës më Chelsean

Futboll 05 Shkurt 2018 13:33

Futbollisti i Barcelonës Gerard Pique, i cili mbrëmë ishte në qendër të vëmendjes në derbin me Espanyolin, pikërisht në këtë ndeshje duket se ka pësuar një lëndim që do ta largojë atë nga fusha për rreth një muaj.

Ky lajm do të thitë se Pique nuk do të mund të paraqitet në ndeshjen e Barcelonës me Chelsean, në kudër të Ligës së Kampionëve, që zhvillohet javë ne ardhshme.

Pique, i cili shënoi dje folin e barazimit në ndeshje me Espanyolin, do ti nënshtorhet testeve mjekësore para se klubi të njoftojë publikun me diagnozën dhe datën e sajtë të kthimit të tij në fushë.

Barcleomna duelin e parë më Chelsean e zhvillon si mysafir në Stamford Bridge më 20 shkurt.

-->