Pirlo: Barcelona po më pret mua

Futboll 31 Mars 2020 22:30

Futbollistët dhe ish-futbollistët në Italinë janë mbyllur në shtëpitë e tyre pasi koronavirusi e  ka kapluar vendin.

Ata po e shfrytëzojnë rastin për të bërë video live nga rrjetet sociale, ku ka tërhequr vëmendjen biseda në mes të Andrea Pirlos dhe Fabio Canavaro.

Pirlo u pyet nëse do të ishte i gatshëm të bëhej trajner i Juventusit, por ai ka zbuluar diçka befasuese.

“Jo, kam shumë kërkesa. Në mënyrë serioze, unë tashmë kam stafin gati sepse ndoshta ofertat e mia të para ata janë nga jashtë. Barcelona po më pret. Unë nuk dua të harxhoj opsionin tim të parë, unë kam pasur tashmë disa oferta“, tha Pirlo, i pensionuar nga futbolli në 2017.

Ajo që duket e sigurt është dëshira e tij për të stërvitur në një të ardhme jo shumë të largët.

“Unë mund të bëhem trajner i mirë i futbollit. Unë mund të transmetoj idetë e mia. Unë kam personalitetin tim. Unë e kam ndjerë gjithmonë atë dhe e kuptova atë. Të luash mirë të ndihmon të bëhesh i lartë. Nëse nuk fitoj, asgjë nuk do të ndodhë“, tha mesfushori i cili mahniti botën me mbizotërimin e tij në mesfushë.

-->