Plepolli: Sikur kjo të kishte ndodhur, stadiumi do të ishte i mbushur në ndeshjen Feronikeli – Milan

Futboll 12 Gusht 2019 20:43

Të shtunën u zhvillua ndeshja miqësore mes Feronikelit dhe Milanit.

Pavarësisht pritjeve të mëdha, në stadium nuk u mblodhën më shumë se tre mijë tifozë.

Sipas ish-futbollistit Arsim Plepolli, tani trajner dhe analist futbolli, stadiumi duhej të ishte i stërmbushur.

“Stadiumi duhej të ishte i stërmbushur, por duhet kuptuar se biletat ishin të shtrenjta”, tha fillimisht Plepolli në “90 Plus”.

“Por, duhet kuptuar organizatorin sepse nuk është kosto e lirë ta sjellësh një klub si Milani në Kosovë”, potencoi ai.

“Megjithatë, organizatori nuk duhej të nxitohej. Sikur biletat të ishin vetëm 10 euro, atëherë stadiumi do të ishte i mbushur”, shtoi Plepolli.

-->