Po pushtohet nga Rusia/ Këta janë 20 lojtarët shqiptarë që kanë luajtur në Ukrainë

Kombëtarja 26 Shkurt 2022 14:28

Ndërhyrja ushtarake e Rusisë ndaj Ukrainës bëri që të kërkonim edhe për armatën e futbollistëve me pasaportë shqiptare që kanë luajtur me klubet ukrainase.

19 janë lojtarët kuqezinj që kanë kontribuar dhe kanë bërë karrierë në Ukrainë. Pa dyshim më të famshëm janë tre kosovarët e Kombëtares: Armend Dallku, Ahmet Jonuzi dhe Debatik Curri.

Në Ukrainë ka lujtur edhe trajneri aktual i Gjilanit, Ismet Munishi

Ndërsa nga lojtarët nga Shqipëria, Dorian Bylykbashi ka pasur ecurinë më të madhe në Ukrainë.

Ja 20 lojtarët me pasaportë shqiptare që kanë luajtur në Ukrainë:

-->