Pogba dhe Hazard biseduan për Real Madridin

Futboll 29 Prill 2019 10:16

Manchester United dhe Chelsea barazuan në kryendeshjen e javës që shkoi në Premier League.

Man Utd nuk arriti të fitonte ndeshjen që i mbante ende në garë për një vend që siguron Ligën e Kampionëve, duke barazuar 1:1 në Old Trafford.

Në këtë ndeshje protogonist ishin Eden Hazard dhe Paul Pogba, të cilët janë duke u lidhur me një transferim në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës.

 

Gjatë ndeshje për disa minuta Hazard dhe Pogba janë parë duke biseduar dhe ky moment ka ngjallur reagime të shumta në rrjetin social Twitter.

Tifozët e United dhe Chelsea mendojnë se ata kanë biseduar se në cilën lagje të Madridit të jetojnë.

Hazard pas ndeshjes deklaroi se së bashku me Chelsea do të jenë pjesë e Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Me rikthimin e Zinedine Zidane si trajner i Realit, dyshja po spekulohet se do të jenë futbollistë të “Los Blancos” këtë verë. /Insporti.com/

-->