Policia ia prish pushimet luksoze ish-futbollistit të famshëm për shkak të fëmijëve

Futboll 26 Korrik 2021 16:12

David Beckham është përballur me një problem të vogël gjatë pushimeve në Mesdhe. Ish-futbollisti i famshëm po shijon rrezet e diellit dhe detin në një jaht luksoz, së bashku me familjen e tij në Itali.

Por teksa po relaksohen, fëmijët e mitur të David dhe Victoria Beckham, teksa udhëtonin me ski në Amalfi, u vunë re nga Guardia di Finanza. Cruz dhe Harper janë përkatësisht 16 dhe 10 vjeç.

Mediat italiane shkruajnë se edhe pse të y fëmijë kishin mbrojtje sigurie, ata nuk po respektonin legjislacionin italian. Ky i fundit parashikon që ato mjete duhet të drejtohen nga të rriturit dhe me licencë detare.

E duke qenë se në këtë sezon bregu i Amalfit është i mbushur me shumë pushues, Cruz dhe Haper nuk kaluan pa u vënë re. “The Sun” shkruan se nisur nga kjo, Guardia di Finanzia ka mbërritur menjëherë në jahtin e shtrenjtë të David Beckham dhe djemtë u tërhoqën menjëherë në bord dhe filluan “negociatat”.

Thuhet se ishte një diskutim i përzemërt, i cili me sa duket shërbeu për të shmangur një ndëshkim të pakëndshëm për familjen Beckham.

-->