Portieri italian shumë afër transferimit në Premier Ligë

Futboll 22 Korrik 2021 12:55

Portieri italian i Atalantës, Pierluigi Gollini, duket se ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Premierligë.

Sipas gazetarit italian Fabrizio Romano, ai pritet që nesër të shkojë në Londër për të nënshkruar kontratën e tij me klubin anglez Tottenham.

Tottenham's new signing Pierluigi Gollini is a rapper named 'Gollorius' who  learned trade at Manchester United before struggling at Aston Villa

Gollini do të nënshkruajë kontratë me “Spurs” deri në 2022 për një shifër prej 15 milionë euro me opsion të zgjatjes deri në vitin 2023.

Në të kaluarën, lojtari 26-vjeçar ka luajtur për Fiorentinën, Manchester Unitedin, Aston Villan si dhe së fundmi për Atalantën.

-->