Portugalia publikon listën e e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e muajit mars

Futboll 16 Mars 2021 14:08

Kombëtarja e Portugalisë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e muajit mars.

Portugalia do zhvillojë tri ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, ndaj Azerbajxhanit, Serbisë dhe Luksemburgut.

Lista e plotë e Portugalisë:

Lista e plotë e Portugalisë:

Portierë: Anthony Lopes, Rui Patricio, Rui Silva

Mbrojtës: Cedric Soares, Joao Cancelo, Domingos Duarte, Jose Font, Pepe, Ruben Dias, Nuno Mendes, Raphael Guerreiro.

Mesfushorë: Danilo Pereira, Joao Palhinha, Ruben Neves, Bernando Silva, Joao Moutinho, Renato Sanches, Sergio Oliveira.

Sulmues: Andre Silva, Cristiano Ronaldo, Diogo Jota, Joao Felix, Pedro Neto, Rafa Silva

-->