Portugalia publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e play-offit, befasi mungesa e yllit të Cityt

Futboll 17 Mars 2022 16:34

Fernando Santos sapo ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për Portugalinë për gjysmëfinalen e play-off-it për Kupën e Botës 2022 në Katar kundër Turqisë më 24 mars, në mungesë të të lënduarve Renato Sanches, Ruben Dias dhe Nelson Semedo.

Padyshim që do të vëmë re praninë e Cristiano Ronaldos por edhe rikthimin e Cedric. 

Nëse Seleçao fiton kundër turqve, ata do të sfidojnë fituesin e gjysmëfinales tjetër mes Italisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Kjo është lista e plotë:

Image

-->