Pozitë e çuditshëm dhe asist në kupë, shpërthen sulmuesi shqiptar

Futboll 14 Janar 2021 17:53

Erzurumspor po luan në transfertë kundër Alanyaspor dhe synon të kualifikohet në çerekfinalet e kupës së Turqisë. Protagonist në këtë përballje është edhe Armando Sadiku.

Sulmuesi i kombëtares shqiptar, i vendosur si fantazist në fushë, ka asistuar në golin që ka shënuar skuadra e tij me anë të Karakullukcu në minutën e shtatë.

Sadiku asistoi për shokun e skuadrës, i cili nga brenda zonës e ccoi në rrjetë topin. Pak minuta më pas vendasit barazuan me Babacar, ish-sulmuesin e Fiorentinës në Serie A. Caulker përmbysi gjithçka në minutën e 25-të.

-->