Prapë Verstappen – shikoni pamjet kur godet murin ne Monte Carlo

Formula 1 26 Maj 2018 14:05

Max Verstappen ka shkaktuar incidentin e tij të dytë në Monte Carlo, ende pa filluar kualifikimet për garën për Shpërblimin e Madh të Monakos.

Shoferi i ri holandez, pasi shpëtoi pa dënim në stërvitjen e dytë edhe pse në shteg u kthye me rykverc, në stërvitjen e tretë, goditi murin në sektorin e tretë të shtegut, pas një gabimi në dalje të shikanës që gjendet te pishina.

Është interesante dhe në këtë kthesë, në mënurë po thuajse identike, Verstappen kishte asur aksident edhe para dy vjetëve dhe karahasimi me video është i frikshëm.

-->