Preku gjoksin e një femre në veturë, reagon piloti i njohur

Motosport 04 Mars 2021 17:18

Piloti rus, Nikita Mazepin, muaj më parë u përfshi në një skandal teksa u filmua duke e prekur një femër në gjoks.

Ngjarja ka ndodhur vitin e kaluar teksa Mazepin ishte në një veturë i shoqëruar nga kjo femër dhe një person tjetër.

22-vjeçari i cili garon në Formula 1 me ekipin “Has” u shpreh se ka gabuar ndërkohë që ka kërkuar falje.

“Ne duhet të tregojmë një sjellje të mirë ndaj njëri-tjetrit dhe unë kam besim se tani e tutje do të jem një nga ata njerëz” ka deklaruar Nikita Mazepin.

Video në fjalë është bërë virale në rrjetet sociale. 

Nikita Mazepin Instagram video drama as fans fume over F1 team Haas'  decision | 7NEWS.com.au

-->