Premierliga, zgjedh futbollistin më të mirë të muajit tetor

Futboll 08 Nëntor 2019 13:55

Premierliga angleze ka zgjedhur lojtarin më të mirë të muajit tetor.

Me një postim në llogarinë zyrtare të Premierligës, lojtari më i mirë i muajit të kaluar u shpall, Jamie Vardy.

Sulmuesi i Leicesterit realizoi gjithsej 4 gola gjatë muajit tetor dhe pati paraqitje fantastike.

Më i miri i muajit gusht ishte shpallur Teemu Pukku, ndërsa për muajin shtator, Aubameyangu.

 

-->