Presidenti i Llapit i del në krahë Ramajt: Edhe Llapi do të tërhiqet nga Superliga

Futboll 22 Tetor 2019 23:21

Presidenti i Llapit, Beqir Batatina i ka dalur në mbrojtje homologut të tij, Naser Ramajt, duke thënë se edhe klubi i tij do të tërhiqet nga Superliga, shkruan Insporti.com.

Gjatë ditës së sotme presidenti i “Niklit”, Naser Ramaj ka akuzuar gjyqtarët e Superligës duke thënë se 90 për qind e tyre janë të shitur, duke pretenduar se klubi i tij po dëmtohet.

Madje, Ramaj ka deklaruar se së bashku me klubet e Superligës janë duke e shqyrtuar krijimin e një Superlige që nuk do të jetë pjesë e Federatës së Futbolllit të Kosovës.

Batatina ka thënë se ai së bashku me vëllezërit e tij kanë projekt milionësh për futbollin llapjan dhe në rast se nuk përmirësohet gjendja atëherë do të largohen nga Superliga.

Reagimi i plotë i Beqir Batatinës të Llapit:

Duke parë që nga fillimi i kampionatit persona të caktuar janë vendosur në pozicione për qëllime të caktura ku janë pikërisht në kundërshtim me rregulloren e FFK-së ku një person nga një regjion i caktur të jetë komisioner i delegimit të gjyqtarëve ku nga ai qytet kemi dy klube ne Superligë.

E kam vërejtur që në shumë ndeshje jemi dëmtuar si skuadër ku edhe pse trajneri i skuadrës tonë është ankuar, jam munduar si President i këtij klubi të madh të jem i kujdesshëm dhe mos të ngutemi por duke e parë se po vazhdon natyra negative e personave me qellime te caktura, me ç’rast jemi dëmtuar si me rastin e dënimit me dy ndeshje pa shikues me fajin e atyre që me qëllime të caktura po i delegojnë persona me na dëmtuar dhe me i humb investimet tona milonëshe si në rastin tim që së bashku me vëllezërit e mi në gurbet me saktrifikoj për rininë dhe futbollin e Kosovës.

Andaj edhe plotësisht e përkrahi Presidentin e Feronikelit, z. Naser Ramaj dhe të Ballkanit, z. Arsim Kabashi sepse ne kështu më nuk mundemi që me mjetet tona të luajnë persona të pa ndërgjegjshëm e që shiten me para të cilët nuk i duhen futbollit dhe neve si donatorë.

Kam projekte milonëshe për futbollin llapjan së bashku me vëllezërit e mi por nëse vazhdon kështu FFK-ja, ne jemi të detyruar të terhiqemi nga futbolli kosovar sepse ne po duam drejtësi e korrektësi dhe jo armiqësi mes vete andaj nuk po dua armiq por miq ndërsa miqtë po na i humbin njerëzit për qëllime te caktura të cilat tashmë mirë po dihen.

Unë si President i KF “Llapi 1932” kërkoj të jemi unik dhe të mos lejojmë që persona të caktuar ta prishin futbollin dhe ne mos të ikim me fajin e disa personave që rinia jonë mos të ketë zhvillim dhe avancim.

-->