Prishtina e mëson kundërshtarin e parë në Ligën e Kampionëve

Uncategorized 08 Qershor 2021 13:07

Prishtina e ka mësuar kundërshtarin për fazën e parë preliminare në Ligën e Kampionëve.

Kampioni i Superligës së Kosovës në gjysmëfinale do të luaj kundër kampionit të San Marinos, SS Folgore – ndeshje kjo që zhvillohet më 22 qershor.

Fituesi i raundit paraprak hyn në raundin e parë kualifikues (shorti 15 qershor), i cili do të mbajë ndeshjet vajtje/ardhje më datat 6/7 dhe 13/14 korrik, ndërsa tre skuadrat tjera shkojnë në garat e Ligës së Evropës.

-->