Prishtina – Gjilani, formacionet zyrtare

Futboll 27 Shkurt 2022 13:01

Xhiroja e 22-të e BKT Superligës së futbollit do të vazhdojë sot me tri ndeshje.

Dueli kryesor i ditës do të jetë ai në mes të Prishtinës dhe Gjilanit, që do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë

Dy skuadrat janë përballur dy herë këtë edicion dhe që të dyja takimet kanë përfunduar baras me rezultat identik 1-1.

Formacionet startuese:

PrishtinaNika; B.Krasniqi, Tomasevic, Pllana, Abazi; Karabeci, Boshnjaku; Mankenda, E.Krasniqi, Kryeziu; John;

GjilaniYmeri; Sorsa, Prekazi, Useini, Hoxha; Musolli, Dabiqaj; Progni, Torassa, Hajdari; Krasniqi,

-->