Prishtina nënshkruan kontratë profesionale me talentin Rinor Shabani

Futboll 20 Dhjetor 2021 21:35

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtina ka nënshkruar kontratë profesionale me talentin Rinor Shabani nga shkolla e futbollit të tyre, transmeton Insporti.

Prishtina ka mbetur 11 pikë mbrapa liderit Gjilanit dhe ka bërë disa ndryshime në radhët e veta.

16-vjeçari ka nënshkruar për tri vite me kryeqytetasit, derisa do t’iu bashkohet atyre në fazën përgatitore më 5 janar në Turqi.

Shabani luan në pozitën e sulmuesit anësorë, derisa është edhe pjesë e Përfaqësueses së Kosovës U17.

-->