Promoja për Groves vs Eubank Jr

Sporte luftarake 17 Shkurt 2018 16:54

George Gorves dhe Chris Eubank Jr do të përballen sonte në meçin që fillon në ora 23:00 dhe në të cilin Groves do të mbron titullin botëror në kategorinë e mesme, në versionin WBA.

Meçi të cilin mediat britanike po e quajnë “Battle for Britain” duke iu referuar betejës legjendare nga Lufta e Dytë Botërore, është sfida e parë pas një kohe të gjatë ku dy boksierë britanikë luftojnë për një titull bote.

Ngjarja zhvillohet në Mançester dhe është vlerësuar si meçi kryesor i muajit në boksin profesionist, kurse tashmë është e gatshme edhe promoja televizive.

-->