PSG – Bordeaux, formacionet zyrtare

Futboll 13 Mars 2022 12:34

Paris Saint-Germain dhe Bordeaux kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligue 1.

Kryeqytetasit janë nikoqir të Bordeaux në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Parc des Princes me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Mauricio Pochettinos vjen nga një humbje befasuese nga Nantes në kampionat, por edhe nga eliminimi i turpshëm nga Real Madridi në Ligën e Kampionëve dhe synojnë t’i kthehen fitores.

Në anën tjetër, mysafirët janë duke përjetuar sezonin më të dobët të viteve të fundit pasi gjenden në pozitën e fundit në tabelë, por do të tentojnë të bëjnë befasinë.

Formacionet startuese:

PSGKeylor Navas; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes; Wijnaldum, Danilo Pereira, Paredes; Messi, Mbappe, Neymar

BordeauxPoussin; Kwateng, Gregersen, Marcelo, Ahmedozic, Ignatenko; Onana, Guilavogui, Adli; Elis, Oudin

-->