PSG ëndërron dyshen Wenger – Zidane

Futboll 21 Shkurt 2022 17:56

Revolucioni që Paris Saint-Germain po përgatit për verën e ardhshme jo vetëm që do të ketë ndikim në stol, por gjithashtu edhe në bordin drejtues, ku në rrezik vendoset edhe posti i Drejtorit Sportiv, Leonardo.

FootMercato bën më dije se nga Doha  po mendojnë për zëvendësimin e drejtorit aktual duke i dhënë “çelësat” e bordit Arsene Wenger dhe stoli sic dihet tanimë do t’i besohet Zinedine Zidane.

Parisienët kanë edhe opsione të tjera për tolin e drejtorit sportiv siç është rasti i Fabio Paratici, drejtori sportiv i Tottenham, i cili mbërriti në Londër gjatë kësaj vere. 

-->