PSG liston 10 trajnerë për post-Pochettino

Futboll 14 Mars 2022 23:27

Eliminimi ndaj Real Madrid është fundi i aventurës për Mauricio Pochettino në pankinën e Paris Saint-Germain.

Ky ishte një tjetër dështim në kompeticionin kryesor të klubeve evropiane për PSG-në, të cilët nuk kanë shijuar suksesin në kompeticion

Të dielën, tifozët e klubit në mënyrë të dukshme fishkëlluan çdo prekje të topit nga Lionel Messi dhe Neymar gjatë ndeshjes së tyre në Ligue 1 kundër Bordeaux.

Në verë do të ndryshojë dhe sipas “L’Equipe”, nuk është vetëm Zidane në listën e trajnerëve.

Nasser Al-Khelaifi dhe Leonardo kanë piketuar Diego Simeone, Max Allegri, Antonio Conte, Erik Ten Hag, Christophe Galtier, Mikel Arteta, Simone Inzaghi, Lucien Favre dhe Thiago Motta

-->