PSG – Manchester City, kjo është nota e Leo Messi

Futboll 28 Shtator 2021 23:26

PSG ka fituar ndaj Manchester Cityt me rezultatin 2-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të Ligës së Kampionëve.

Gueye dhe Leo Messi shënuan golat për PSG’në në këtë duel, për t’i dhuruar ekipit të Pochettinos tre pikët e para në Champions këtë edicion.

Lojtari më i mirë i ndeshjes sipas Whoscored ishte Donnarumma, portieri i PSG’së, që u vlerësua me notën 9.1.

Messi, ndërkohë mori notën 7.6.

Ja notat e të gjithë lojtarëve:

-->