Publikohen formacionet startuese të derbit, Drita – Prishtina

Futboll 20 Mars 2022 12:42

Sot do të zhvillohen dy takimet radhës së xhiros së 26’të të Superligës së Kosovës, shkruan Insporti.

Me fillim nga ora 13:30, në Gjilan në stadiumin me bari sintetik zhvillohet kryendeshja mes Dritës dhe Prishtinës.

Drita vazhdon të mbajë gjallë shpresat për titull sado të vogla që janë ato, derisa Prishtina ende nuk e ka siguruar mbijetesën në elitë.

Formacionet startuese:

Drita: Maloku; Limani, Balde, Cuculi, Blakqori; Krasniqi, Namani, Fazliu; Ajzeraj, Simonovski, Kryeziu; 

PrishtinaHaxho; B.Krasniqi, Pllana, Tomasevic, Mici; Karabeci, Boshnjaku; Mankenda, E.Krasniqi, John; Kryeziu; 

-->