Publikohen formacionet zyrtare të derbit italian: Milan-Roma, ky është vendimi për Kumbullën

Futboll 06 Janar 2022 17:47

Në San Siro, Milani dhe Roma zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 20-të të Serie A.

Rossonerët janë të dytët në renditje me katër pikë më pak se lideri Inter dhe synojnë ta ngushtojnë diferencën në krye të tabelës.

Giallorossët pozicionohen në vend të gjashtë në tabelë dhe kanë për qëllim të përfshihen në katër vendet e para.

Strategët Stefano Pioli dhe Jose Mourinho i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë sfidë të rëndësishme duke i zgjedhur edhe lojtarët që do të luajnë nga fillimi.

FORMACIONET ZYRTARE:

Milan: Maignan; Florenzi, Gabbia, Kalulu, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Saelemaekers; Giroud.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Mkhitaryan, Veretout, Pellegrini, Vina; Zaniolo, Abraham.

-->