Publikohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales së EFL Cup: Arsenal-Liverpool

Futboll 20 Janar 2022 20:08

Finalisti i parë i Carabao Cup, Chelsea do ta mësojë sot kundërshtarin e saj që do të dalë nga ballafaqimi i dytë ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit.

Sfida e parë e zhvilluar në “Anfiedl Raoad përfundoi me rezultat të barabartë 0-0, në atë ndeshje ku mesfushori Granit Xhaka u ndëshkua direkt me karton të kuq për shkak të një ndërhyrjeje të ashpër ndaj sulmuesit Deiogo Jota.

Ndeshja e sotme do të zhvillohet më stadiumin “Emirates” duke filluar nga ora 20:45.

Aubameyang, Elneny, Partey, Pepe dhe Xhaka janë mungesat e Arsenalit për këtë sfidë, kurse te Liverpooli mungojnë Keita, Mane, Philips dhe Mohamed Salah.

FORMACIONET ZYRTARE:

-->