Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes: Dukagjini-Prishtina

Futboll 05 Mars 2022 12:17

Me fillim prej orës 13:00 zhvillohet ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Prishtinës.

Prishtina e cila po kalon një sezon të dobët, pozicionohet në vendin e gjashtë me 26 pikë, vetëm 4 pikë larg zonës së kuqe që të dërgon në Ligën e Parë.

Kurse, Dukagjini do të kërkojë me çdo kusht të paktën një pikë, që të vazhdojë luftën e ashpër për mbijetesë në Superligën e Kosovës.

FORMACIONET ZYRTARE:

May be an image of text that says 'KLINE KF DUKAGJINI 1958 FORMACIONI Startues 1 Muhaxhiri 20 Hasanaj 44 Dallku 5 Basriu 96 Hugo 97 Jashanica 90 Shabani 22 Zhdrella 30 Carioca 77 Merlaku (C) 9 Nikolic Rezerviste 12 Haxhihamza 3 Shala, 4 Zenunaj, 6 Syla, 11 Gashi, 19 Palushaj, 27 Januzi, 55 Selimi, 88 Chibueze RJN:MENDDALLKU A.LUZI A.RAMADANI BOJAJ'
May be an image of 1 person and text that says 'KF Dukagjini 05.03 13.00 FC Prishtina AKO ALBO 西 12 ARDIT NIKA 2 BESNIK KRASNIQI 5 BUJAR PLLANA 3 GLEDI MICI 23 LEONIT ABAZI 7LORIK BOSHNJAKU (C) 10 ENDRIT KRASNIQI 15 GAUTHIER MANKENDA 11 MENDURIM HOTI LEOTRIM KRYEZIU 88 OTO JOHN RIO mare 35 EGLANT HAXHO ARLIND SHABANI 27 AGIM ZEKA 28 SULLEY SADAM ALBIN PRAPASHTICA 13 ERANDO KARABECI 20 QENDRIM ZYBA 21 BLEART TOLAJ 33 ALEKSANDAR RISTEVSKI ABDULAH IBRAKOVIĆ'

-->