Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes: Prishtina-Ulpiana

Futboll 12 Mars 2022 12:31

Prishtina është nikoqire e Ulpianës në kuadër të xhiros së 25-të në BKT Superligë.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka marrë fitoren e parë në pranverë në mesjavë kur mposhti Feronikelin 0-3.

Kryeqytetasit synojnë të vazhdojnë serinë e rezultateve pozitive, por nuk do ta kenë aspak të lehtë ndaj Ulpianës.

Lipjanasit janë në pozitë të vështirë në tabelë dhe kërkojnë pikët për të mbetur në garë për mbijetesën.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Mici, Pllana, Abazi, Boshnjaku, E.Krasniqi, Hoti, Mankenda, John, L.Kryeziu.

Ulpiana: Ajeti, Rapuca, Emini, Shkalla, Domagoj, Avdulli, Shala, Qerimi, Rezi, Iran, Selimi.

-->