Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes: Southampton-Norwich City, ky është vendimi për Rashicën dhe Brojan

Futboll 25 Shkurt 2022 20:11

Sot me fillim prej orës 21:00 luhet ndeshja hapëse e xhirosë së 27’të në Premier Ligë.

Skuadra e Southampton e pret në ‘St Marys Stadium’ ekipin e fundit në tabel – Norwich City.

Dy lojtarët shqiptarë – Armando Broja dhe Milot Rashica startojnë nga minuta e parë për ekipet e tyre përkatëse.

Southampton po kalon në një form të mirë pesë ndeshjet e fundit, ku ka 2 fitore, 2 barazime dhe një humbje.

Në anën tjetër, Rashica me skuadrën e tij janë duke kaluar në form më të mirë se në fillim të sezonit, ku në pesë ndeshjet e fundit, kanë 2 fitore, 2 barazim dhe një humbje.

FORMACIONET ZYRTARE:

-->