Publikohet kalendari i ndeshjeve të Premierligës, derbi që në xhiron e parë

Futboll 13 Qershor 2019 10:17

Premier Liga e ka publikuar kalendarin e ndeshjeve për sezonin 2019/2020.

Liverpooli dhe Norwich City janë skuadrat që do të hapin sezonin e ri në Premier Ligë, të premten e 9 gushtit.

Xhiroja e parë:

Derisa derbi i javës së parë do të zhvillohet ndërmjet Manchester Unitedit dhe Chelseat më 11 gusht, ditën e diele.

Tre ndeshjet e para për top gjashtën në Premier Ligë janë këto:

Man City: West Ham (a), Tottenham (h), Bournemouth (a)

Liverpool: Norwich (h), Southampton (a), Arsenal (h)

Chelsea: Man Utd (a), Leicester (h), Norwich (a)

Tottenham: Aston Villa (h), Man City (a), Newcastle (h)

Man Utd: Chelsea (h), Wolves (a), Crystal Palace (h)

Arsenal: Newcastle (a), Burnley (h), Liverpool (a)

Këtu mund ta shikoni kalendarin e të gjitha ndeshjeve.

-->