Publikohet lista e Brazilit për Kupën e Amerikës

Futboll 17 Maj 2019 22:26

Përzgjedhësi i Kombëtares së Brazilit, Tite ka publikuar listën e futbollistëve që janë ftuar për Kupën e Amerikës.

Kompeticioni do të mbahet gjatë kësaj vere, fillon më 14 qershor dhe përfundon më 7 korrik.

Emra të mëdhenj janë përfshirë, derisa spikat përfshirja e yllit të Milanit, Lucas Paqueta.

Më poshtë, lista e plotë e të ftuarve:

Alisson (Liverpool), Ederson (Man City), Cassio (Corinthians); Dani Alves (PSG), Fagner (Corinthians), Alex Sandro (Juventus), Filipe Luis (Atletico Madrid), Thiago Silva (PSG), Marquinhos (PSG), Miranda (Inter), Eder Militao (FC Porto); Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Man City), Arthur (Barcelona), Allan (Napoli), Paqueta (Milan), Coutinho (Barcelona), Neymar (PSG), Everton (Gremio); David Neres (Ajax), Richarlison (Everton), Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Man City).

-->