Pulev “kërcënon” Joshuan para meçit të tyre

Boks 07 Shkurt 2020 11:38

Anthony Joshua do të ndeshet shumë shpejt me Kubrat Pulev dhe duket se edhe vendin është vendosur se ku.

Joshua ka vendosur të dueloj në Londër më saktësisht në stadiumin e Tottenham.

Në lidhje me këtë meç, ka folur boksieri Kubrat Pulev i cili ka paralajmëruar Joshuan se ai është i gatshëm të luftojë në Londër për titullin e Kampionit botëror të peshave të rënda.

Negociatat që e finalizojnë meçin e radhës së Joshuas kanë stagnuar më shumë shkaku i lokacionit.

Por tashmë thuhet se stadiumi i Tottenham Hotspur është në “pole position” për të qenë nikoqir i kësaj ngjarje.

-->