Punë e kryer: Conte po i bashkohet gjigantit evropian

Futboll 05 Qershor 2021 21:32

Conte tek Tottenham punë e kryer, pritet vetëm zyrtarizimi.

Tottenham Hotspur është gati ta emërojë Antonio Conten si menaxher të ri të skuadrës.

Tottenham Hotspur është gati ta emrëojë Antonio Conten si menaxher të ri të skuadrës.

Sipas “TalkSport”, skuadra e Tottenham Hotspurit është gati ta emërojë Antonio Conten në pozitën e menaxherit, transmeton lajmi.net.

Sipas artikullit, emërimi i Contes është çështje kohe, pasi negociatat kanë përfunduar dhe marrëveshja është arritur ndërmjet palëve.

Me Conten pritet të emërohet në pozitën e Drejtorit sportiv edhe Fabio Paratici.

Contes iu është premtuar pavarësi në vendimet e transferimeve dhe investime në klub në një projekt të cilin duket se e ka bindur italianin.

-->