Ramos iu jep leksion sulmuesve të Realit, dhuron show në stërvitje

Futboll 18 Shtator 2020 23:12

Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, por është shumë i kompletuar. Spanjolli shënon vazhdimisht gola, ndërsa nga penalltia nuk gabon thuajse kurrë.

Kampionët e Spanjës po zhvillojnë fazën e tyre përgatitore, ndërsa në seancën e sotme stërvitore kapiteni dhuroi një magji. Videoja e golit të tij u postua dhe nga faqja zyrtare e Realit.

Ai bëri një parabolë mjaft të ëmbël në stërvitje duke mposhtur portierin e tij. Gjuajtja e tij ishte mjaft e bukur dhe përfundoi me klas në rrjetë.

-->