Ramosi tregon çka bëri ndryshe Reali kundër Sevillas

Futboll 23 Shtator 2019 11:20

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka thënë se ishin të ‘uritur’ për fitore.

Benzema shënoi në minutën e 64-të, gol i cili ishte i fitores për “Los Blancos” mbrëmë kundër Sevillas.

Spanjolli tha se kjo ishte e vështirë pasi nuk kanë fituar në atë stadium që një kohë të gjatë.

“E dinim që ishte vështirë pasi nuk kemi fituar këtu për një kohë të gjatë. Erdhëm me mentalitet të fortë pasi bëmë vetëm disa gabime. Edhe pse Sevilla kishte posedimin e dinim që kur të kemi topin të mundohemi të shënojmë”, tha Ramos.

“I dinim qëllimet tona dhe qëndruam të qetë, pasi gjatë kësaj javë janë thënë shumë gjëra. Jemi gjithmonë të ‘uritur’ për fitore. Klubi është gjithmonë optimist, jemi duke u forcuar”, deklaroi ai.

-->