Rashica me postim emocional përkujton 20 vjetorin e çlirimit

Kombëtarja 12 Qershor 2019 20:03

Kosova sot ka shënuar 20 vjetorin e çlirimit nga okupatori serb.

Figura të mëdha të botës, me në krye ish presidentin e Amerikës, Bill Clinton, kanë qëndruar në Kosovë, për të festuar këtë ditë të shënuar.

Këtë ditë historike për Kosovën, a ka përshkruar në mënyrën më të mirë ylli i kombëtares ‘Dardane’, Milot Rashica.

Rashica ka postuar një fotografi ku shfaq dy realitete të Kosovës, atë të para 20 viteve, dhe atë që po ndodh tani, me ‘Dardanët’ që po shënojnë suksese të mëdha në paraqitjet ndërkombëtare në futboll.

-->