Rashica: Nuk e ndërroj Kosovën edhe po të më kërkonin 100 kombëtare

Kombëtarja 16 Qershor 2019 19:46

Milot Rashica ka thënë se nuk do të largohej nga Kosova edhe po ta kërkonin 100 kombëtare të tjera të futbollit.

Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë ylli i Kombëtares së Kosovës në futboll, Milot Rashica. Ai ka shpalosur detaje të jetës dhe karrierës së tij, duke zbuluar edhe disa të pathëna.

Ka thënë se është krenar që është pjesë e “Dardanëve”, dhe është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Bullgarisë, ditë më parë.

I pyetur sa a ka gjasa të ndërronte kombëtaren, ai ka thënë se Kosovën nuk do ta linte kurrë, edhe po ta kërkonin 100 shtete tjera.

-->