Reagimi i Haland kur u njoftua se Mbappe ka statistika më të mira në FIFA 22

Futboll 05 Tetor 2021 17:57

Ylli norvegjez, Erling Haaland ishte më pak se i impresionuar kur zbuloi se vlerësimi i tij në FIFA 22 ishte më i ulët se ai i rivalit Kylian Mbappe, shkruan Insporti.

Të dy sulmuesit janë faturuar si pasardhës të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

“Jo keq,” u përgjigj Haaland kur u njoftua për statistikat, por buzëqeshja u fshi shpejt nga fytyra e tij.

Erling Haaland's rating has been increased to 88
Kylian Mbappe was also handed a slight rise to 91

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Haaland ka qenë në formë të shkëlqyer këtë sezon me 11 gola në tetë ndeshje dhe vlerësimi i tij është rritur nga 84 në 88 për edicionin e fundit të FIFA -s.

Në të kundërt, Mbappe ka mbetur prapa me katër gola në 11 ndeshje, por ka një vlerësim prej 91, një më shumë se gjatë FIFA 21.

/Insporti.com

-->