Reagimi i Rashicës pas ndeshjes do ta bëjë krenar çdo shqiptar

Kombëtarja 11 Qershor 2019 08:41

Kosova ka shënuar fitore historike në ndeshjen e mbrëmshme me Bullgarinë.

Përpos tifozëve të shumtë, fitores sigurisht se iu gëzuan edhe vetë futbollistët e ekipit të Kosovës.

“Krenar dhe dardan”, ka shkruar Milot Rashica sipër disa fotografive, ku ai shihet me plis në kokë e me flamurin e Kosovës mbi supe.

Ndeshja mes Kosovës dhe Bullgarisë u mbajtë në Sofja, në kuadër të Euro 2020.

Pjesa e parë e lojës u mbyll me barazim, e në pjesën e dytë u shënuar edhe tri gola, me ç’rast njëri prej tyre (nga Rashani) i siguroi fitoren Kosovës.

View this post on Instagram

KRENAR DHE DARDAN🇽🇰

A post shared by MILOT RASHICA (@milotrashica7) on

-->