Real Betis 2:1 Real Madrid – notat e lojtarëve

Futboll 08 Mars 2020 23:24

Real Betisi ka fituar 2-1 ndaj Real Madridit në kuadër të javës së 27-të në La Liga.

Golat për vendasit i shënuan Sidnei dhe Cristian Tello, derisa golin e vetëm për Los Blancos e realizoi Karim Benzema.

Betisi ishte skuadër më emirë në fushë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, gjersa Real Madridi u vlerësua me 6.44.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim doli të ishte mbrojtësi Sidnei që shënoi golin e parë të takimit dhe u notua me 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide ishte kapiteni i madrilenëve Sergio Ramos që mori vlerësimin 5.5.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

-->