Real Madrid 0-4 Barcelona/ Shkëlqen Aubameyang me dy gola, Modric më i dobëti – këto janë notat e lojtarëve

Futboll 20 Mars 2022 23:19

Barcelona triumfoi 4-0 ndaj Real Madridit në el Clasicon e luajtur në kuadër të javës së 29-të në La liga.

Golat për skuadrën katalunase i shënuan Pierre-Emerick Aubameyang me dy, Ronald Araujo dhe Ferran Torres.

Barcelona ishte padyshim skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.38, me Real Madridin që u vlerësua me 6.53.

Lojtari më i mirë në këtë derbi padyshim se ishte Aubameyang dhe u notua me 8.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Luka Modric, që u notua me 6.0

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

REAL MADRID:

BARCELONA:

-->