Real Madrid sjell dy super yje në janar

Futboll 03 Tetor 2019 21:13

Drejtuesit e Real Madrid nuk janë të kënaqur me paraqitjet e skuadrës këtë fillim sezon, duke regjistruar rezultate dëshpëruese.

Pikërisht këto paraqitje janë arsyeja kryesore pse Zinedine Zidane dëshiron të sjellë emra të njohur në skuadër gjatë afatit kalimtar.

Marca ka njoftuar se Christian Eriksen i Tottenham Hotspur dhe Ylli i Ajax, Donny van de Beek, janë lojtarët që po kërkohen nga Real Madrid.

Eriksen në Bernabeu do të transferohej për një çmim shumë të lirë, kur dihej se lojtarit në verën e ardhshme i skadon kontrata, dhe mund të largohet falas.

Në anën tjetër, për Donny van de Beek, Real Madrid do të duhej të paguanin deri në 50 milionë euro.

-->