Real Madridit i humb durimi, i gatshëm të shes Eden Hazard

Futboll 07 Maj 2021 14:13

Real Madrid shpenzoi 100 milion euro për Eden Hazard në verën e vitit 2019. 30-vjeçari belg realizoi ëndrrën e tij për të luajtur në “Santiago Bernabeu”, por nuk ia ka dalë të lërë shenjën e tij tek ekipi i Zinedine Zidane.

Shumë dëmtime, probleme fizike të pafunda dhe pak eficencë në ato takimet që ka luajtur. Fantzisti po qëllon një investim i gabuar deri tani dhe drejtuesit e “Los Blancos” kanë vendosur të nxjerrin në shitje.

Chelsea vs Real Madrid | UCL: Real Madrid fans fume at image of Hazard  laughing with Chelsea players | Marca

Mediat spanjolle raportojnë se mjaftojnë 50 milion euro për ta lënë të lirë Eden Hazard, i cili nuk e ka kuptuar akoma se çfarë do të thotë të luash me Real Madrid sipas drejtuesve të klubit të famshëm iberik. /insporti.com/

-->