Real Sociedad – Barcelona, ky është vendimi për Lionel Messin

Futboll 13 Janar 2021 20:20

Real Sociedadi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës.

Baskët dhe katalunasit do të ndeshen mes vete në njërën nga gjysmëfinalet të Superkupës së Spanjës, takim që zhvillohet në Estadio Nuevo Arcangel nga ora 21:00.

Në këtë garë zhvillohet vetëm një ndeshje dhe të dyja skuadrat janë gati për të marrë fitore dhe të sigurojnë finalen.

Megjithatë, sikurse Ronald Koeman ashtu edhe trajneri i Sociedadit kanë vendosur t’i bëjnë disa ndryshime në formacionet titullare.

Mungesa kryesor është ajo e Lionel Messit, i cili nuk gjendet fare në skuadër.

Në gjysmëfinalen tjetër luajnë Athletic Bilbao dhe Real Madridit, takim që zhvillohet nesër (e enjte).

SociedadRemiro; Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal; Guevara, Mikel Merino, Guridi; Portu, Isak, Oyarzabal

BarcelonaTer Stegen; Araujo, Mingueza, Lenglet, Alba; De Jong, Busquets, Pedri; Braithwaite, Griezmann, Dembele; 

-->