Refuzoi shiritin e kapitenit, tifozët e Arsenalit tërbohen me Xhakën

Futboll 19 Shkurt 2022 22:30

Granit Xhaka  refuzoi të merrte shiritin e kapitenit në fitoren e Arsenalit në Premier League ndaj Brentford.

Alexandre Lacazette i dha shiritin në krah të riut Eddie Nketiah pasi ai u largua në minutën e 84-të.

Sulmuesi Nketiah më pas shkoi t’i jepte shiritin zviceranit Xhaka, të cilit iu hoq në nëntor 2019.

Por mesfushori në mënyrë të çuditshme hodhi shiritin, duke i thënë Nketiah që t’ia jepte mbrojtësit të krahut Kieran Tierney.


Tifozët nxituan të komentojnë, me një postim në Twitter: “Unë mendoj se Xhaka nuk e donte shiritin në krah, sepse ai u përjashtua nga ky arbitr dy herë, kapiteni tërheq vëmendjen e panevojshme”.

Dhe një tjetër tha: “Kam parë Xhakën të mbajë shiritin në krahë këtë sezon, kështu që ta refuzosh atë, është thjesht e çuditshme.”

Njëri tha: “Unë isha një tifoz i zjarrtë i Xhakës gjatë gjithë karrierës së tij në Arsenal, por ai humbi gjithë respektin tim sot.

“Si guxon të refuzosh të veshësh shiritin e Arsenalit.

Madje edhe super-tifozi i Arsenalit, Piers Morgan, e peshoi mospërfilljen e çuditshme të Xhakës.

Ai shkroi në Twitter: “Refuzimi i Xhakës për të marrë shiritin përmbledh në mënyrë perfekte problemin më të madh të Arsenalit: që kur Vieira u largua, ne nuk kemi pasur kurrë një kapiten/lider të duhur”.

-->