Reshat Mati ruan rekordin pa humbje, nokauton boksierin afrikan

Boks 19 Dhjetor 2020 08:30

Reshat Mati ka zhvilluar një përballje interesante boksi gjatë mbrëmjes së kaluar.

Boksieri i njohur shqiptar është përballur me afrikanin, Dennis Okoth.

Mati i njohur ndryshe si “Ariu shqiptar” e ka nokautuar Okothin pas gjashtë rundesh.

Përballja e sontme i kishte tetë runde, por vetëm pas gjashtë rundesh, Mati arriti fitoren.

Ndryshe, rekordi i Matit është nëntë fitore dhe asnjë humbje.

-->