Revolucion te Milani, vetëm gjashtë lojtarë të paprekshëm

Futboll 10 Janar 2020 11:43

Një tjetër revolucion në Milano? Për më tepër, një i menjëhershëm, siç raportohet nga Corriere della Sera sot, duke shtuar se kthesa që Zvonimir Boban dëshironte të zbatonte tashmë gjatë verës, madje edhe me koston e humbjeve të kapitalit, u shty vetëm për disa muaj .

Disa muaj më parë ishte fondi Elliott që bllokoi vullnetin e drejtorit, ndërsa tani edhe kjo nuk do të mund të durojë më, duke marrë parasysh situatën e dëshpëruar të klubit.

Vetëm disa lojtarë të skuadrës në dispozicion të Stefano Pioli janë të paprekshëm ’. Këta janë Zlatan Ibrahimovic, Gianluigi Donnarumma, Rafael Leao, Theo Hernandez, Ismael Bennacer dhe Alessio Romagnoli.

Pjesa tjetër e ekipit është për shitje. Edhe me koston e zvarritjes së operacioneve që nuk duken të dobishme në letër, si në rastin e Mattia Caldara.

-->