Rexha tregon ndeshjen ndeshjen që ‘i hapi sytë’ Feronikelit për ta fituar titullin

Futboll 20 Maj 2019 23:19

Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha është më se i lumtur për titullin kampion në Kosovë. Feronikeli dhe FC Prishtina zhvilluan ndeshjen finale të Superligës së Kosovës në “Rexhep Rexhepi”.

Ndeshjen vendimtare për titull e fitoi Feronikeli me rezultat 1:0 për t’u shpallur kampion.

Ndërkaq, Rexha thotë se humbja ndaj Ferizajt javë më parë ishte pikë kthese për skuadrën e tij.

“Ferizaji na ka hapur sytë shumë si skuadër. Por edhe Ferizaji pas fitores ndaj nesh, i ka fituar të gjitha ndeshjet deri në fund”, tha Rexha në ‘Dueli Sportiv’.

“Prej atij momenti kemi pasur një mobilizim të jashtëzakonshëm”, vlerësoi Rexha.

“Sa i përket strategjisë së trajnerit, ndaj FC Prishtinës ka përdorur një strategji të mirë”, pohoi Rexha.

“Kemi mbyllur krahun e djathtë, dhe kemi sulmuar në krahun tjetër”, shtoi Rexha.